Kapitola 12.

11. července 2012 v 20:03 | Writergirl |  Čtení

12. Kapitola

… Dohoda …

Tifa skočila dolů, jenže se okamžitě za tu větev, ze které 'spadla', zachytila a nechala se vymrštit jako dělová koule směrem vzhůru. Vypadala jako veliký havran, nebo jako černá šmouha. Oči měla blizoučko u sebe semknuté, protože její let byl velice prudký. Jenže lev se stále nepřibližoval. Trochu jí začala hlodat nervozita, ale okamžitě zmizela, jakmile proletěla skrz lva.
"Sakra."promluvila nahlas a zmizela ve lvovi. Zmýlila se, ale pouze v tom, že je to perfektní optický klam, že nemá pevnou podstavu. Vytáhla bič a i v závratné rychlosti ho pevně držela v rukou. Pak nechala rozvinout plášť a jako když přistává dravec, rozevřela jej rukama do maximální šíře. To její pád velmi zpomalilo a ona tak mohla bičem se zachytit o tu kamennou bránu, co žádným výmyslem nebyla a zůstat jen tak viset podél dveří.
Trhla zápěstím a bič se odmotal a znovu jako hřebík se blížila k zemi. Když se dotkla nohama země, jen lehce zapérovala v kolenech, ale pak už okamžitě přešla do kroku. A samozřejmě se proměnila zpět. Takhle je sice zranitelnější, ale kdo ví, kde ještě mají senzory. Pokud teda nějaké mají…teď už pochybovala.
Prošla ještě menší bránou a dostala se na náměstíčko s Nealovou sochou. Věnovala jí úšklebek, byla nic moc. V Elementu měli mnohem zajímavější kousky a to nemluví o chrámech.
Město Elementů je totiž v údolíčku, obklopeném šesti vysokými horami s vrcholem v oblacích. Na každé hoře je chrám, který je zasvěcen jednomu elementu. Takže je ohnivý, vodní, přírodní, větrný, bohův a ďáblův. Proč není elektrický? Protože Rufio se přeci vzdal tomu zde žít, proto se mu nepostavil chrám. Jo a ještě něco důležitého. Když do chrámu vstoupí nějaký člověk bez určité runy (Třeba kdyby vodní kluk šel do ohnivého chrámu) zbývá mu pak jen rok života. Nikdo neví proč, je to tak dané. Prostě je chrám určen jen pro majitele.
Pevně se opřela do dubových vrat a otevřela je. Sice nejprve trochu pomalu, ale otevřela. Když jimi vešla dovnitř, všimla si pár studentů, co na ni valili oči. Asi pro ně ty dveře byli těžké. Ve svém nitru se tomu zasmála. Naivci.
Před ní bylo schodiště. Poměrně dlouhé a točité. Kolem něho bylo zábradlí a ploché svícny bez svíček. Tifa se ušklíbla a vyskočila na první ze svícnů. Trochu se zakymácel, ale ona nestratila rovnováhu a klopýtala dál. Vypadala tak velice elegantně, pomalu se dostávala k vrcholu. Slyšela za sebou zděšené výkřiky, nebo uznalé hvízdnutí. Dodávalo jí to pýchu. Však strach, to je největší síla, jak někdo říkal. Zasmála se a pomocí lustru nad chodbou seskočila (se zhoupla) na prkennou podlahu a šla dál.
Nevěděla jistě kde Anyu najde, ale napadlo ji, že bude učit poslední ročník. V něm by mohl být Kay. Byl už na to celkem akorát starý. Usoudila a zavřela oči. Když je znovu otevřela, vnímala jednotlivé runové informace. Takže takhle se Anya cítí při vidění aur? Viděla totiž přes kamennou zeď jenom runy, černé linie pod svícené příslušnou barvou. Třídy byly po obou stranách.
Našla ji. Bleskovou kouli, kterou měl mít Kay na lýtku. Zastavila se před dveřmi a znovu nechala mrknutím toto vidění odeznít. Anya by ji mohla poznat. Byla jediná, kdo zatím věděl o její existenci.
Postavila se před dveře a vykopla je nohou. Dveře se vylomily ze zámku a třískly o zeď. Poplašné výkřiky, udivené pohledy. Byla zvyklá. Tímhle si procházela milióny let své existence. Počkala asi pět vteřin a potom vešla do třídy. Nezastavovala se, došla až ke stolu. Tam ale nebyla Anya, jen vrásčitá žena, co měla naběhlou žílu na spánku.

Dovnitř vešla…Tifa? Byla to ona? To jsem zase ve snu? Sakra, sakra a sakra. Pohlédl jsem po třídě. Všichni na ni civěli, zřejmě si taky spojili její podobnost s Afroditou. A o Sofii nemluvím. Její našedlá pokožka naběhla na rudou.
"Co si to dovoluješ spratku?"zakvičela na dívku. Ta si jenom prostředníčkem zasunula pramen vlasů za ucho. Ucítil jsem zvláštní vůni. Jako louku plnou lilií. Byla to úžasná vůně…
"Ke i Anya?" pronesla milým hlasem. "Co to meleš?"ohradila se Sofia a sevřela v kostnatých spárech dřevěné ukazovátko. Já raději o krok ucouvl. "I te nue pro?"zkusila to znovu dívka. "Co tu na mě zkoušíš? Vrať se do svý třídy, nebo.."
"Vy se naučte rodnému jazyku. Je to smůla, nikdo už si staré zvyky nepamatuje."nechala se dívka slyšet. Trochu jsem se ušklíbl, to Sofii patřilo. "Cože?"rozkřikla se a ukázala na Tifu ukazovátkem, které se třepalo společně s její rukou.
"Co takhle pozdravit?"zeptala se lhostejně a jedním hmatem Sofii vytrhla ukazovátko, protočila ho v prstech jako mažoretka a najednou bylo namířené na Sofii. "To nemáte jako lektorka jít příkladem dětem?" to mě trochu zarazilo. Dětem? Bylo vidět že soptící stíhačka Sofia se taky naštvala.
"Nezvané hosty?"procedila a snažila se chňapnout po ukazovátku. Dívka ale její pohyb vytušila a zastrčila si ho za červenou stuhu, kolem suknice. "Kde je Anya?"vyjela na ni zostra. Už jí to asi nebavilo. "Anyu hledáš zbytečně, je daleko!"uchichtla se. "Byl svolán mimořádný slet rady?"ohromila Sofii Tifa. To nikdo cizí vědět nemohl, že je starší.
"Co ty, usmrkanče, o tom víš?"rozhněvala se Sofia. Nastavila ruku a domáhala se vrácení 'hračky'. "Víc než vy madam."pronesla Tifa, ale její obličej byl pořád stejný. Jakoby smutný. "Mám naléhavé úkoly. Je mi líto zmarněného času."pronesla a ukazovátko dala přesně tam, kde by mělo být. Sofia zavrčela. "Ještě si s tím vypíchnete oko. A teď, mi lady Sofie, nashledanou."pronesla a otočila se na podpadku.
"Nikam nejdeš ty spratku. Jak víš mé jméno?" zaječela Sofie. Též by mě to zajímalo. "Ale jděte, přece z vaší runy."pronesla a pokrčila rameny dívka. "Když si tak dbáš na způsobech, jak se jmenuješ ty, no? Co?" Dívka se podívala na svoje boty. "Tifa."odvětila prostě. "A jsem na odchodu."nedbala rozkazu a šla ke dveřím.
"Řekla jsem, že nikam nejdeš. Anya se vrátí za necelý týden. Co kdybys…počkala?"řekla s novou nadějí jí vytřít zrak. "Čekat? Mi lady, znáte význam slova naléhavost?"setřela jí znovu. "Tímto ti nařizuji zde zůstat. Uvidíme, jak si zdatná v učení, kromě urážení dospělých!" rozkřikla se Sofia a udeřila pěstí do stolu. "Urážení? Vždyť 'mi lady' je starý dobrý titul."odvětila Tifa a znovu se hnala ke dveřím.
"Já ti to nakazuju!"rozkřikla se Sofia. "Jinak odtud neodejdeš nikdy! Ani z Ruenu, ani ze školy!"zaječela Sofia.

Tifa se na ni s odporem dívala, jenže na tváři měla stále svou dobrou 'masku'. Má tu zůstat? Týden? Nevadí, zřejmě se v Elementu její zpráva ujala rychlého šíření a svolali proto radu. To bylo jedině dobře, jenže ona musí svědčit. Musí tam být a vznést opravdový rozsah zkázy. Ale to nemůže, když tu bude trčet.
Ale, když na to přistoupí, tak se může pobavit zdejším systémem a navíc, do Elementu si skočí večer. A legálně... "Dobrá tedy."uchechtla se. "Ale berte na vědomí, ztrpčovat život neumí jenom švábi, komáři a otravné mouchy."procedila lhostejně a zkřížila ruce na prsou.
"Začneš zítra, dnes už stejně končíme!"zaštěkala naposled Sofia, než ji utnul zvonek. Sofia se na něj nenávistně podívala, ale to už Tifa zmizela. Ach, do čeho se to zapletla? Aspoň bude legrace, zasmála se a vyšla ze školy.
Kolem sochy Neala se táhla popínavá rostlina. Jedním švihem vylétla na vrchol sochy a pohodlně se usadila. Měla tak krásný výhled…z okna ji pozoroval pár modrých očí. I to je výhoda, bude mít toho Kaye se sklonem pro sebevraždu na očích.
Jeden kořen popínavky jí začal tlačit do hýždě. I když tam měla podšitou suknici tvrdou kůží, nějak to nepomohlo. Chytla kořen do ruky a škubla. Urvala celou větev a hodila ji dolů. Pak si všimla škrábanců na soše. Plynulým pohybem sjela ze sochy a zastavila se podpatkem boty o další kořen. K + A. její oči pohlédly do těch modrých.
Potom svižným tempem zmizela ze školy, znovu holýma rukama rozpohybovala železná vrata, vážící mnoho tun a běžela směrem k parku. Bylo tam hodně stromů, může tam snad spát.


Writergirl
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kdo je ti nejsimpatičtější?

Kay
Jace
Cassie
Tifa
Sofia
Angel

Komentáře

1 Eleniska Eleniska | Web | 11. července 2012 v 20:26 | Reagovat

jo vím aladinův princip super kniha, tam se píše, ak si každý z nás dovede splnit všechna přání, jde to, ale musíš o tom číst. Je to jako něco zákon přitažlivosti The Secret, je o tom film a i kniha ;) o Secret

2 Vicky Vicky | Web | 12. července 2012 v 20:57 | Reagovat

já pevně stojím při Kayovi (když jde o tu anketu...) Nebo i ta Tifa :D

3 Renesmee Renesmee | Web | 12. července 2012 v 22:18 | Reagovat

tak nevím zda má smysl číst 12 kapitolu když ty předtím jsem nečetla :/ ale přemýšlím, že mám jet příští týden na dovolenou a notebook tam bude tak že jak bude volno celé si to tam přečtu, celkem mě to láká :)

4 AnDy AnDy | E-mail | Web | 13. července 2012 v 17:04 | Reagovat

Cauky SB :D ... tak jsem posledni dva dny nejak nezvladala blog ... :D ale ted tam zase neco pridam a vytvorim. Koukam ze ty ses porad stale aktivni :D a neboj nezapomela jsem na to co jsem slibila pujdu si ted precit 1.kapitolu ;)

5 AnDy AnDy | E-mail | Web | 13. července 2012 v 17:20 | Reagovat

Ok tak já ti udělám rozvrh ;) :D Jo má aktivita taky ale jen na tyden jedu do italie ;) a uzij si pak ten tabor ;)

6 AnDy AnDy | E-mail | Web | 13. července 2012 v 18:59 | Reagovat

Tak mas u me na blogu ten rozvrh :o) snad se ti bude libit :)

7 Vicky Vicky | Web | 13. července 2012 v 20:05 | Reagovat

No, popravdě jsem zatím viděla jen trailer, ale až se na něj kouknu, dám ti vědět ;) Momentálně mám pc v opravně a v mým "náhradním" notebooku není ten přehrávač filmů, takže jen koukám na trailery :-D

8 AnDy AnDy | E-mail | Web | 13. července 2012 v 20:41 | Reagovat

:D nemas zac a nic za to nechci udellaa jsem to pro tebe rada :o) A mam velkou radost kdyz se to libi :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
T.O.P. S.E.R.I.E.S.
The Chronicles of Narnia by C.S. Lewis
Divergent by Veronica Roth
Eon by Alison Goodman
Fallen by Lauren Kate
Harry Potter by J.K. Rowling
The Hunger Games by Suzanne Collins
If I Stay by Gayle Forman
Iron Fey by Julie Kagawa
The Lord of the Rings by J.R.R. Tolkien
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Numbers by Rachel Ward
Twilight by Stephenie Meyer
Wings by Aprilynne Pike
The Tiger Saga by Colleen Houck