2. Kapitola

11. června 2012 v 21:14 | Writergirl
Nakonec mě tak vyděsila Yukinina poznamka, že sem teda něco "vypoceneho" vkládám ;)
P.A. Tentokrát nikdo z naší třidy není. Lola je na motiv jedné filmové postavy a Jamien je prostě kluk který nechybí v žádný jiný knize. :D

2. Kapitola
První školní den proběhl v pohodě. Od Barbary (barbíny) jsem se stejně jako od Luisy dozvěděla mnoho informací...ale dnešek mi měl udělit lekci, že mám být ostražitější...víte, myšlenky slyším odevšud, kromě pokřtěných lidí. Už jen to jak na člověka polejou tu vodu (zrovna na hlavu víte) tak jim zanechají na čele magickou slupku, kterou má moc nepronikne, i kdyby ten člověk byl masový vrah. Což je smutné...ale buďme optimističtí, lidé pomalu zapomínají a už jen hrstka lidí se zapojuje do víry, ať církve, nebo cokoliv jiného. Ten nahoře je jen jeden. Vlastně jsem ho nikdy neviděla. Ale stačil mi ten jeho hlas. Takový hrubý a milý zároveň.
Jo bůh, i ten má smysl pro humor. Víte, tak pokojně pluju temnotou (má duše) a bavila jsem se Sfinx alias Sfingou a najednou se ozval ten hlas, který mi zdělil můj úděl a pak jsem se objevila ve stísněném prostoru a vylezla uprostřed silnice z kanálu. Toto je do nebe (fuj tajbl) volající.
No rozhodně mojí zkouškou se stala drobná brejlatá blondýnka. Seděla jsem v lavici a nechala se plnit sílou z myšlenek Luisy a Barbary...a najednou se přede mnou objevila ta holka.
,,Ahoj...jakže se to jmenuješ?"vykvákla na mě něco v tom smyslu. Chtěla jsem v tom okamžiku smazat její myšlenky, ale najednou se nad její hlavou objevil bílá hvězda, pro jiné neviditelná, pro mě skličující. Tahle holka mě naštvala.
,,Dobrý.."odstrčila jsem její poznámku ostře bokem. Namísto toho jsem doufala v její žárlivost a proto jsem si poupravila tričko s hlubokým výstřihem dlouhým jako Niagarské vodopády.
,,Jak se jemnuješ?"nevzdává to ta bloncka. Je chladná jako ten železný kříž, co jí omotáva hrdlo. To mi připomíná, že jsem nejedla. Už týden jsem se nenapila krve. Zatím mi stačily myšlenky.
Jak se mám jmenovat? Mám ji říct že se jmenuju Chimer? Nebo...rychle jsem skočila do hlavy jejich třídní učitelce. Čekala dítě, byla asi v pátém měsíci?! To je jedno, byla se na nás podívat...ano tady to je. Vzpomínka plus obraz, jak listovala kalendářem.
Luskla jsem nepatrně prsty pod stolem. To je takový...můj fígl. Trochu to zpomalý čas. Jako zpomalený záběr. Zrovna si kluci házeli s žákovskou ve tvaru "vlaštovky". Byl to zajímavý dívat se jak Barbaře končí v obličeji v otevřené puse. Usmála jsem se, ale spět k práci. Zpomalení zůstanou jen minutu. Pak se to pomalu rozjede. Jako vlak.
Ariana - moc dlouhý, Jenifer - divný, Izabella - to "z" se mi nelíbí, chtělo by to něco na Ch....Charlote - ou..., Christina - to jsou jména...ajajaj. Pak jsem letmo zahlédla jméno na den...čtrnáctého února. Ahri. Vlaštovka doletěla a Barbara teď plně zkopala kluka co jí tu žákovskou strefil do "hangáru".
,,Ahri...spokojená?"odfrkla jsem směrem k bloncce a snažila se vymyslet další skvělé show...
,,Všechno nej tím pádem. Si měla říct dřív!"překvapila mě nataženou rukou. Nadzvedla jsem obočí a zkřivila rty.
,,Cože?"odmítla jsem přijmout její ruku.
,,Máš dneska svátek..."odpověděla ale ruku nesvěsila. Otravné toť ďítě!
,,Aha.."odbila jsem jí a ruku dvěma prsty odstrčila od sebe dál. A pak jsem si všimla jedné myšlenky.
*Ta kočička se baví s Lool? Omg..trapka*otočila jsem se ke zdroji. Vyvolal ji kluk, šampón (jak ho Barbara popisuje.) s Luisou jsou v rozporu, Barbara tvrdí, že je to děvkař, Luisa zase že je arogantní, ale obě se shodují, že je to "řízek". Není to divný? Udivuje mě lidská "originalita". No přezdívat pěknému klukovi řízkem, nebo kořenem? Není to divný? Nebo třeba díčí dekolt jsou "kozy..?!"
Lidi se fakt změnili...v mý době byli rozhodně...důmyslnější. A vynalézavější. Ale taky musím říct, ten internet, nebo co to, to je ale ...hnusnález. Ne vynález..
Bloncka se koukla směrem, kam sem upřela pohled.
,,Jamien?"pronesla s nechutí...znovu jsem proklouzla k Barbaře do záznamníku.
Jamien Blake, nejhezčí kluk na škole, černé vlasy, husté s hnědýma očima (jako já, musím se předělat!!) je to již zmíněný "řízek" ...a...ah ano, tady tahle informace, z tehle něco vytěžím- předikl snad každou "kundu" na škole.
Teď mě tak napadá, že když kluk může být i "kancem", může být třeba holka nejen "kost" ale i "křepelka"? To je divný..
,,C o s ním?"zeptala jsem se jí. Ona ta holka něco ví...jako jediná na něm "nevysela" slintavým pohledem. Vlastně se tvářila jako já. Zhnuseňe-znuděně.
,,Ále nic, jen že ti napsal Valentýnku, víš to?"zeptala se a sedla si vedle mě na židly, co se každou přestávku vyprázdnila. Todd s Mitchem si totiž vášnivě vyměňovali názory. Pohlédla jsem jejich směrem k oknu a chvilku se na ně dívala, jak se po sobě plazí.
,,Nechápu, jak k tomu dospěli...myslela jsem, že to bylo drogama, ale takové dlouhodobé účinky?"ušklíbla se.
Téda, na to že je to pokřtěná křesťanka, je celkem...znalá.
,,Láska je v každém věk možná."pokrčila jsem rameny a zapátrala v mozku od Luisy. Valentýn...čtrnáctého února, svátek lásky.
Svatý Valentýn, kněz co oddával lidi zakázaně. Na 14.2. Napsal své dceři ze žaláře že ji miluje. A s tímle hňupem mám mít svátek? Ouha, teď se mi to jméno nelíbí. Ještěže není chiméry!
,,Valentýnku jo?"ušklíbla jsem se a poprvé se natočila k bloncce.
,,Jo, chce tě přefiknout. Prej takovou ..."odmlčela se. Asi nevěděla jak budu reagovat. Rychle jsem si vypůjčila Barbařin slovník.
,,...kundu?"zeptala jsem se s úšklebkem na tváři.
,,Jo, že prej takovou kundu ještě neviděl. Jo a ještě něco.."zasmála se se mnou. Víte tenhle tip kluků je naprosto ...trapný!
,,Barbara tě chce zabít."to mi došlo, díky. Její myšlenky se stejně jako její načesaná hlava otočily mým směrem.
,,Co uděláš? Víš že chodí na krav magu?"řekla pochybovačně a otočila se na Barbaru.
,,Jo, ale to by musela dosáhnout úrovně. Navíc, krav maga je obraný styl..."nadhodila jsem a zářivě roztáhla pusu do takzvaného "amerického úsmévu" (další.. Důmyslný název) a zamávala prsty Barbaře. Ta zrudla a měli jste vidět tu tsunami myšlenek. Rozesmála jsem se ještě víc a mrkla na ni. Co je věstší než tsunami?
,,Krav maga je sice...na skvělé úrovni, ale ještě lepší je amatérský psichopat"vysvětlila jsem svojí taktiku. Vždy se hůřbráníte před amatérem, než naučeným ...například karatistou. A navíc mě k boji stačí mé těi hlavy chrlící oheň, dračí křídla a had místo ocasu.
,,Tak nic. Hele, když klofneš Jamiena, Barbara se možnái začne modlit." zasmála se bloncka a přesně se zvoněním se zvedla ze židle.
,,dík za pokec, mimochodem Lola"představila se mi konečně, ale spěšně. Lola?! To je taky divné jméno. Nic se mi nelíbí. Jen Chiméra má šmrnc.
A Jamien? To zní jak...jémine. Zarazila mě ale Lolina poznámka. Což znamená, že nejen z Jamiena uděláme...oběť, mohla bych ho i sníst. A Barbaru doměju k pokání zkrz strátu. To je skvělý plán. Jak tady nahoře mluví: bestovní plán/ cool plán!
Writergirl ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yuki-chan yuki-chan | 12. června 2012 v 15:35 | Reagovat

si me sklamala ......... :-( je to ........ :D JE TO NAPROSTO SKVELI skoda ze to neni delsi :-)

2 Writergirl Writergirl | 12. června 2012 v 15:45 | Reagovat

[1]:aha :D ale díky ;)

3 yuki-chan yuki-chan | 12. června 2012 v 15:46 | Reagovat

[1]: no ale to s tim rizkem si fakt vystihla pekne divny nazev pro hezkyho kluka :DD

4 Writergirl Writergirl | 12. června 2012 v 15:48 | Reagovat

[3]:že? :D 8-) dik

5 Pan Nepan Pan Nepan | Web | 12. června 2012 v 18:28 | Reagovat

Doufám,že se z toho nevivine"lovestory":D

6 Writergirl Writergirl | Web | 12. června 2012 v 18:55 | Reagovat

[5]: Neee :D spíše svačinka :P

7 chuckyna chuckyna | Web | 13. června 2012 v 16:06 | Reagovat

Paráda! :) Jsem zvědavá, co všechno tam ještě vyvede :)

8 Unique C Unique C | Web | 16. června 2012 v 21:09 | Reagovat

LUXUUUS!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
T.O.P. S.E.R.I.E.S.
The Chronicles of Narnia by C.S. Lewis
Divergent by Veronica Roth
Eon by Alison Goodman
Fallen by Lauren Kate
Harry Potter by J.K. Rowling
The Hunger Games by Suzanne Collins
If I Stay by Gayle Forman
Iron Fey by Julie Kagawa
The Lord of the Rings by J.R.R. Tolkien
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Numbers by Rachel Ward
Twilight by Stephenie Meyer
Wings by Aprilynne Pike
The Tiger Saga by Colleen Houck