3. Kapitola

20. května 2012 v 20:12 | Writergirl |  Povídka: Dívka s tygrem
3. Kapitola
Zkouška
Probrala jsem se svázaná k tlustému stromu tlustým provazem. Hlava ještě duněla, trochu jsem s ní zahýbala a ona začala vrzat. Byla jsem v polospánku, všechno takové zastřené. Hned jsem se však probrala.
,,Yin! Yin!"křičela jsem a snažila jsem se dostat z provazu. Všimla jsem si, že mám v kapsičce nůž, lano bylo však různě poutahané, ale já měla celkem ohebné ruce. Když jsem se dostala k noži, byla jsem štǎstná, ale jen na moment.
Lano nešlo přeřezat. Navíc, jak jsem zběsile řezala, mi vypadnul z ruky. Měla jsem bosé nohy, tak jsem se ho snažila jako opice zvednout. To se mi povedlo, ale ten ptovaz byl moc..silný nebo nůž tupý. Schovala jsem ho do kapsy a přemýšlela. Šlo mi o čas. Šlo mi o Yin.
Začal jsem sebou šít a uvědomila jsem si, že provaz se se mnou dokáže "pohybovat". Inu...zkusila jsem jednu věc. A sice vylézt s tím lanem nahoru. Provaz mě držel u stromu, takže jsem nemohla spadnout. Nohama skrčenýma u těla jsem cupitala po kmeni. Když jsem byla v ukrutné výšce, rozhlédla jsem se po větvích. Jedna byla nade mnou. Chytila jsem se jí oběma rukama a vytáhla se.
Provaz se sesunul na zem. Já zůstala v koruně. Když se chvilku nic nedělo, slezla jsem na zem a chtěla běžet za Yin, ale znovu mě někdo praštil po hlavě a já padla jak podťatá.
Ztěžka jsem otevřela oči. Nacházela jsem se v koruně stromu, obkročmo na větvi, kolem krku jsem měla oprátku a ruce svázané k sobě za zády. Větev začala křupat a já si byla vědoma, že když spadnu, uškrtím se. Začal se mi tělem prolévat adrenalin. A že po velikých vlnách!! Proboha Yin, jestli jí něco podobného udělali?
Lehla jsem si na větev. Ruce jsem sunula pomalu pod tělem a nakonec zvedla nohy. Trochu mě ta oprátka přiškrcovala, ale jinak jsem se z ní dostat nemohla. Konečně jsem se zase napřímila do polohy, ve které jsem se probrala, ale ruce jsem měla vepředu. Sundala jsem si oprátku. Vytáhla nůž, ten jsem stiskla zuby a přeřezala pouta.
Seskočila jsem i tentokrát ze stromu, ale užjsem byla obezřetnější! Plíživě jsem obcházela kolem hradu. Uslyšela jsem pokřiky. Vlezla jsem dírou dovnitř, už mi byla nějaká těsná. Uviděla jsem Yin u ohniště svázanou jako housenku v kukle. Rozeběhla jsem se k ní. Cestou po mě však skočil nějaký kluk. Byl to mladý muž, celkem pěkný černovlasý, já jsem mu uhnula a čapla hůl, co ležela na zemi. Seskočil další kluk a jedna holka. Všichni starší než já přede mnou podupávali. Vyskočil na mě ten černovlasý hezoun a hytil mi hůl. Zkroutila jsem mu ruce a praštila tak holku, zrzku, do nosu. Znovu jsme naproti sobě stáli.
Ten hezoun tasil nůž, zrzka zaťala pěsti a ten blonďák si vzal taky hůl. Vyrazila jsem vpřed na hezouna, protože měl nůž. Mířila jsem holí na jeho ruku. Zrzka po mě skočila a kopla mě do břicha. Já jsem si jen říhla a kop jí vrátila. Sejmula jsem toho hezouna po hlavě a vrhla jsem se na něho. Myslím, že jsem v tom sletu úderů zasáhla "jeho" místo, takže zůstal na zemi. Znovu jsem zrzku praštila holí a šla jsem po bloňďákovi. Bili jsme se holí tak dlouho, dokud mě zrzka nečapla zezadu. Já jsem ji kopla, a když uvolnila trochu sevření, tak i udeřila loktem do břicha. Otočila se a nůž z kapsiččky tasila na její hrdlo.
,,Yin!"vydechla jsem směrem ke klukovi. Bylo mi čtrnáct, jim asi tak osmnáct a zvítězila jsem, teda až do doby, co mě zezadu zase někdo praštil.
,,Proč jsi ji furt mlátil tím kyjem? Vždyť jsi ji určitě musel znehodnotit mozek. Bude blbá jako ty." slyšela jsem hlas nějaké ženy. Otevřela jsem oči a okamžitě jsem dostala mezi ně ránu loktem.
,,Au."ohnala jsem se rukou. Ta žena zaječela a otočila se. Byla staršně obtloustlá a plná hadrů a náhrdelníků, náušnic a náramků.
,,Vida. Náš malý zlodějíček se probral. Gratuluji."usmála se na mě a odkolýbala se někam pryč. Zavřela za sebou mohutné okované dveře, takže jsem musela být vevnitř.
,,K čemu, co?"chytila jsem se za hlavu. Chtělo se mi zvracet, hlava duněla, jakoby byla prázdná.
,,Složila jsi zkoušky. Nespala jsi dlouho, utekla jsi jiným loupežníkům, vyhnula ses oprátce a zmlátila jsi vojáky."
,,To všechno jsem stihla?!"nechápala jsem a otočila se za hlasem. Byl tam ten hezoun.
,,Ale...ty!"chtěla jsem ho znovu praštit, ale on se zasmál a sednul si ke mě. Stejně jsem měla pořád zaťaté pěsti. Pro jistotu.
,,Byly to přijímací zkoušky. Roncho říkal, že se chceš stát jedním znás. Tak teď jím jsi."znovu se usmál. Takže jsem zlodějka? Mám práci!!
,,Yin.."chtěla jsem se na ni zeptat.
,,Je v pořádku. Stejně jako tebe, jsme ji taky přijali. Ale budeš muset ještě projít výcvikem."postavila jsem se, celou dobu jsem ležela na posteli-možná proto mě tak bolí záda, byla hrozně měkká.
,,Tak fajn. Co dělám?"zeptala jsem se a utřela si nos do ramene. Byla jsem připravená na vymcvik!
,,Líbíš se mi."zasmál se a já se zhrozila.
,,Ty mě taky ale jsi moc starý!"odsekla jsem a zároveň žasla nad jeho přímočarostí. Okamžitě zbledl, a tak šla dobře vidět jeho zčervenělá líčka.
,,Tak jsem to nemyslel. Jakože vypadáš na velice schopnou holku. Máš pravdu. Jsi moc mladá a moc toho ještě neumíš!"řekl opatrně a odešel. Chtěla jsem jít za ním, ale zamknul za sebou dveře. Začala jsem do nich kopat, vřískat, znovu jsem se začala vztekat. Nakonec jsem usnula na podlaze. Byla rovná stejně jako moje přivyklá záda.
Výcvik trval jeden rok. Je mi patnáct, mám přezdíku černý pulec, střílím nejlíp ze skupiny loupežníku, umím se být se svým mečem a umím vybrat kapsy. Chvíli mi trvalo, než jsem se dokázala natolik soustředit, abych byla rychlá a hlavně nenápadná. A aby oběť nic necítila. Mám už za sebou první loupež a sice měšec zlatých mincí, který jsem si mohla nechat. Taky jsem se je naučila počítat a rozeznávat měny. Umím dokonce už i pořádně mluvit.
Yin je devět, umí náramné dobroty uvařit a upéct, zachází dobře s dýkou. Je strašně krásná a pořád se kamarádí s Ronchem. Ten mi leze nanervy, protože zatímco já teď mluvím jako oni, on se pitvoří a mluví jako já! Což není fér!
Mám novou rodinu. Yin není mou jedinou sestrou. Sestro můžu říkat i zrzavé Nathal a věčně špinavé blonďaté Ross. Nathal je osmnáct a Ross bude šest.
Stejně tak mám bratry. Hezkého devatenáctiletého Muriéla juniora, blonďatého, stejně věkkého jako Muriél J, Kaila a nakonec teda i kudrnatého Roncha. Tomu bylo deset.
Mám i matku, mamu Fortunu, prý to znamená matka štěstí, a i otce Muriéla.
,,Pulče!"uslyšela jsem Muriela. Rychle jsem se zvedla od stolu, na kterém jsem si četla nejnovější spisy...stále jsem hledala příčinu vypálení vesnice. Seběhla jsem na nádvoří a málem do chlapíka, stejně obtloustlého, jako jeho žena, vrazila, kdyby mě nezachitil za lokty.
,,Tady tě máme pulečku. Dneska jdeme do města. Teda ty, já a Muri J (tak přezdívali Muriélovi Juniorovi) a mama Fortuna. Připravená?"razodstně jsem kývla a běžela nahoru. Rozrazila jsem schátralé dveře svého pokoje a vzala si na sebe minišaty, abych nebudila pozornost. Teprve teď jsem si uvědomila, že půjdu bez sestry.
Když jsme opouštěli hrad, měla jsem divný pocit na zátylku, jak jsem viděla Yin mávat, že mi mává naposled. Možná to byl jen stres před prací...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sprotte Sprotte | Web | 20. května 2012 v 20:43 | Reagovat

Ahoj :-) Moc rádi s tebou spřátelíme, nebo já určitě. Domluvit se na povídce je docela těžké, ale zase si hodně často navzájem radíme a pod. Dopisujeme si přes Facebook. Občas je to opravdu zvláštní, když chce každá trošku jiný průběh povídky, ale nakonec se nějak domluvíme a prostě pokračujeme v tom, co psala ta před náma. Prostě se musíme přispůsobit, ale je o senzační, psát takhle společně. Zjišťujeme, kolik věcí vlastně máme společných a že jsme si doopravdy hodně podobné.
Jinak jsem ráda, že se ti povídka líbí a přidám tě tedy do spátelených blogů :-)

2 Gaz Gaz | Web | 21. května 2012 v 14:54 | Reagovat

Ptala ses nás na ty designy musíš ho mít 17 nebo více dní nastavený. Díky. Btw. až budu mít trochu času přečtu si tvé povídky xd

3 Bella Bella | Web | 22. května 2012 v 19:55 | Reagovat

Páni, tak skupina loupežníků? Super nápad:-). Už se těším na nějakou loupežnickou akci:-D

4 chuckyna chuckyna | Web | 22. května 2012 v 20:08 | Reagovat

Paráda, i když ty zkoušky byly fakt hardcore :D A nejlepší - Jenom jsem si říhla :D Bože holka, kam ty na to chodíš :D

5 Writergirl Writergirl | Web | 22. května 2012 v 20:19 | Reagovat

[4]: Mě se neptej :DDD

6 yuki-chan yuki-chan | 23. května 2012 v 17:33 | Reagovat

no tak to bylo neco doufam ze si pospisis s dalsim dilem moc se tesim ;-)

7 yuki-chan yuki-chan | 23. května 2012 v 17:49 | Reagovat

jani vis jak si mi slibila ze az budes slavna animatorka tak mi venujes film :-P tak si myslim ze uz ho ani nebudes muset vymyslet jen sfilmuj Divka s tygrem a ja budu spokojena :D  :-D

8 Writergirl Writergirl | Web | 23. května 2012 v 18:28 | Reagovat

[7]: Tak jop :DDD ale bacha :D vis ze kdyz do budu kreslit tak to upe podelam :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
T.O.P. S.E.R.I.E.S.
The Chronicles of Narnia by C.S. Lewis
Divergent by Veronica Roth
Eon by Alison Goodman
Fallen by Lauren Kate
Harry Potter by J.K. Rowling
The Hunger Games by Suzanne Collins
If I Stay by Gayle Forman
Iron Fey by Julie Kagawa
The Lord of the Rings by J.R.R. Tolkien
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Numbers by Rachel Ward
Twilight by Stephenie Meyer
Wings by Aprilynne Pike
The Tiger Saga by Colleen Houck