Titanic-Iam your a fanatic!!! (aneb vše o Titaniku)

15. dubna 2012 v 9:46 | Alfi
Ahoj lidi, posle názvu vyplívá, že Titanic je můj nejoblíbenější příběh (zní to blbě ale já to jinak vysvětlit nedokážu) a katastrofa. Příjde mi to až neskutečné, jakoby to všechno se ani nestalo doopravdy ale jenom jako ve filmu, který byl nejlepší!!! Od Jamese Camerona (Avatar).

Veďeli jste že v Titanicu-film-účinkují čeští kaskadéři a že jeden tam má menčí roli s DiCapriem?!
ne?

Takže-na filmu Titanic se podílí 12 čechů, kteří stvárnili až 20 metrové skoky do vody, rozmačkání komínem, či panické lidi v podpalubí a jinde.
Ohledně 20 metrových skoků: jeden český kaskadér (nevím jméno :-/Ale myslím že to byl Peterka) skáče, když je záběr na záď Titanicu a je tam na zeleném napsáno: Titanic Liverpool-skáče přes nápis jako první ;)) velice přesvědčivé!!! Pak tomyslím napral do toho šroubu :D (ano ano není to směšné :()
A teď role sDiCapriem: chlápek, co se jmenuje Martin Huba (48), hraje v tomto úseku: Dicaprio-Jack-pobíhá po palubě a najednou najde díťe-osamělé-a zvedne ho a pak se přiřítí chlápek-Huba-co mu vynadá do idiota a díťe vezme a poté ho smete mega-vlna...už víte?! A trochu detailiček - tato scéna se povedla až napočtvrté ;)

Film:
James Cameron opravdu stvárnil příběh o Titanicu skvěle!!! I s lovestory se špatným koncem-jak pro koho-byl film něcooooo!! Abych se přiznala, tak mě nejvíc taky dostali ti důchodni na té posteli....;-(((( rozhodně musíte jít do kina na to 3D-čko!!!!!!! :D já jdu dneska. Přesně 100 let od opravdové katastrofy...takže budu držet i minutku ticha...;) mužete též :D

Příběhy, hrdinové :
>orchestr
Asi nejkrásnější příběh z OPRAVDOVÉHO titanicu je dle mě ten orchestr.
Protože vědeli že na loď nastupují pouze ženy a děti, sebrali se a začali hrát do té doby, dokud je nesmetla vlna, nerozmačkal komín, či nespadli z paluby. Pro informaci hráli píseň:autumn-myslím že od Vivaldiho...jak vidíte, byla to optimistická píseň...dodávající kuráž...což znamená že oni sami ji měli velmi moc!!!! Dokonce houslista si své housle k sobě připoutal, měl je od milenky-a té se bohužel vrátili jenom ty housle, ale aspoň něco...:)

> Jacob Astor
Tehdejši době byl milionářem, rozvedl se, nasedl s milenkou -mladou ženou v pátém měsíci ťehotenství na Titanic a vracel se s ní z líbánek v Egypťe a v Evropě. Když mu - ani proto že má těhotnou ženu- nedovolili nastoupit s ní na člun, rozloučil se se slovy: Neměj starost, sejdeme se v New Yorku, což se samozřejmě nestalo. Ve filmovém zpracování jde potom venčit psa, jestli je to pravda?! Nevím, tohle nevím ;) jeho tělo našli jako 124. Oběť a našli ho 22.dubna. Jeho služebné přežili, sluha ne. Jeho milenka se nakonec znovu šťastně vdala.

Kniha dle pravdy:
Kdyby byl někdo nadšený a chtěl by (jako já) vědět úplně všechnooo, ať si přečte knihu z edice Můj příběh, Titanic. Jde o deník upravený do příběhu, kdy mladičká Margareth dostane zakázku u jedné madame, aby s ní jela jako "služka" do New Yorku, kde má Margareth bratra. Margareth popisuje nádherný Titanic a vypovídá, že nejkrásnější místo na světě je právě Titanic. Tedy až nakonec...do potopení. Margareth přežije, její paní taky a proč?! Protozě byly v první tříďe.

Margareth popisuje:
křik takový nebyl ďesivý, ale to, jak utichal.
Byla jsem na lodi, v bezpečí, na lodi plné vdov!
Vylovyly jsme jednoho plavce z vody, ale než jsme dopluli do Carpathie, umrznul.
Člun s Margareth se jako jediný!!!!!!!! Vrátil na místo hned a pomohl dohromady 4 mužům a dva z nich umrzli. Až poté se lidé vraceli, ale bylo pozdě...!

Nejhorší-i teď si pořád rvu vlasy: (navazuje na knihu o Margareth, ale je to fakt..!)

Víte, všechno ohlo být jinak, protože když Titanic vyslal nouzové kódy CQD a SOS- (kvůli SOS se Titanic také proslavil, protože byl první, kdo nově zavedený nouzovák-spaste naše duše-použil)a poté světlice- a víte proč?!
Asi 7km, což je nadohled z Titanicu, stála loď Californian.
Ta Titanic jako poslední (asi jako 24) varovala před ledovci a přepracovaný telegrafista z Titanicu je poslal do prdele. Californský telegrafista śel spát a poté se jim pod očima Titanic potopil a oni nic neudělali, to loď Carphatie, vzdálená cca 500 mořských mil po 4 hodinách připlula jako první - 1 hodinu proběhla evakuace, 2 a 3 se T. potopil a čluny se jen tak Pohupovali po Vlnách.

Poloprázdné čluny:

Na T. By se vešlo 64 člunů, ale bylo by to moc drahé, tak jich bylo 24- z toho se stihly spustin na vodu pouhých 12. A to čluny o kapacitě 64 míst ale kvůli pozdní evakuaci a panice se naplnily pouze:
Člun č. 7 S kapacitou 64 míst odplul s cca 20 pasažerkyyněmi.
Člun č. 12 s kapacitou 40 míst odplul s cca 12 lidmi.
Zachránilo se kolem 700 lidí a 1500 jich umřelo. Dohromady jich tedy na T. Nastoupilo 2200.

A ještě jeden Čech:
Na T. byl český číšník a i on přežil...jen pro zajímavost.

Tak jo, vím toho mnohem víc ale tohle mi příjde jako nejlepší vícuc ;))
Děkuji za každý Váš názor, co bude v komentářích a ještě: Ondro všechno nejlepší k narozkám ;))
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 chuckyna chuckyna | Web | 15. dubna 2012 v 21:40 | Reagovat

jo, já taky děsně žeru Titanic.. Děsně me to fascinuje :) To s těma čechama jsem ani nevěděla :D :)

2 Ellie Ellie | Web | 16. dubna 2012 v 20:28 | Reagovat

Já jsem Titanic nikdy neviděla celý:/ Máme ho na kazetě, jednou jsem se na něj koukla..a jak tak přetáčím je tam ta scéna s těmi staršími lidmi jak leží na té postely..hned jsem začala bulet..a pak taky jsem viděla jak hráli ty muzikanti, i když všude kolem nich byla voda a lidi panikařili..je to úžasný film..ale já na něj prostě nemám..:/
Jinak ...obdivuju tě!,) polovinu z toho jsem nevěděla..co to melu:D nic jsem nevěděla!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
T.O.P. S.E.R.I.E.S.
The Chronicles of Narnia by C.S. Lewis
Divergent by Veronica Roth
Eon by Alison Goodman
Fallen by Lauren Kate
Harry Potter by J.K. Rowling
The Hunger Games by Suzanne Collins
If I Stay by Gayle Forman
Iron Fey by Julie Kagawa
The Lord of the Rings by J.R.R. Tolkien
The Mortal Instruments by Cassandra Clare
Numbers by Rachel Ward
Twilight by Stephenie Meyer
Wings by Aprilynne Pike
The Tiger Saga by Colleen Houck